Güncel

AK Genç Hatıra Ormanı, Filistin’e armağan edildi

AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde AK Genç Hatıra Ormanı’nın açılış ve tabela dikimi etkinliği düzenledi. İsrail’in Filistin’de uyguladığı zulmü unutmaya AK Gençler, açılışı Filistinlile

6 Haziran 2024 Saat: 15:38
AK Genç Hatıra Ormanı, Filistin’e armağan edildi
AK Genç Hatıra Ormanı, Filistin’e armağan edildi

Türkiye’de, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında çok sayıda etkinlik yapıldı. Kocaeli’de, AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Çağlayan önderliğindeki AK Gençler, Türkiye’de bir ilke imza atarak AK Genç Hatıra Ormanı Projesinin açılış ve tabela dikme etkinliğini gerçekleştirdi. Açılışa AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Çağlayan, MKYK üyesi Mehmet Ceran, Geçmiş Dönem İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, 12 ilçe ana kademe başkanları ile gençlik kolları başkanları katıldı. Hatıra Ormanı’nın tabela açılış etkinliği, Umuttepe yerleşkesindeki ormanlık arazide gerçekleştirildi. Gelecek nesillere daha yeşil, daha yaşanabilir bir dünya bırakmak isteyen gençler, yaklaşık olarak 2 bin fidanın bulunduğu arazinin açılışını İsrail’in soykırımına uğrayan Filistinliler’e armağan etti. AK Gençler, dikilen fidanların dibine Filistin bayrağı dikerek Filistin ve Gazzeliler’e desteklerini gösterdi.  Fidanları Filistinliler’e armağan eden gençler birlik ve beraberlik mesajı verdi.

2 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Açılışta konuşan Başkan Çağatay Çağlayan “Bugün burada 5 Haziran Dünya Çevre Koruma Günü vesilesiyle 2 bin fidanı toprakla buluşturduğumuz AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları Hatıra Ormanımızın açılışı için bir araya geldik. Ülkemizde daha önce hiçbir gençlik oluşumunda görülmemiş bir değeri şehrimize kazandırmış bulunuyoruz. Aylardır arkaplanı devam eden çalışmamızın nihayetinde böyle güzel bir projeye imza attığımız için gurur duyuyoruz. Aynı zamanda Filistinde yaşanan zulme dikkat çekmek, unutturmamak ve orada hayatını kaybeden müslüman kardeşlerimizin anısını da bu orman ile yaşatmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘HATIRALARINI BU ORMAN İLE YAŞATACAĞIZ’

Başkan Çağlayan açıklamasının devamında, “Filistin'de 75 yılı aşkındır devam eden sistematik zulüm ve katliamlar, 7 Ekim'den itibaren soykırıma dönüştü. Kelimelerin anlatmakta kifayetsiz kaldığı vahşet nedeniyle şehadete ulaşan kardeşlerimizin sayısı 40 bine yaklaştı. 100 bine yakın mazlum yaralandı, on binlerce ev, okul, camii yıkıldı. Kalbi Filistin için atan, yüreği Gazze'de çarpan, Filistin halkının acısını yüreğinde taşıyan vicdan sahibi değerli yol arkadaşlarımız ile birlikte; İlk kıblemiz Mescid-i Aksa için, Kudüs için, bombardıman altındaki Gazze için buradayız. 8 aydır süren bu insanlık zulmünde hayatını kaybeden kardeşlerimizin hatırasını bu orman ile yaşatacağız. Emeği geçen tüm gençlik kolları teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli BizimŞehir Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız