sağ2

Güncel

Büyük destek

İşçi hakları konusunda yaptıkları çalışmalar ile emekçilerin en büyük destekçisi olarak tanınan CHP Kocaeli İl Örgütü, her yıl olduğu gibi bu yılda 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda işçilerin yanındaydı.

1 Mayıs 2019 Saat: 14:03
Büyük destek
Büyük destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Örgütü, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun ilimizde düzenlediği 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı korteji ve mitingine büyük bir katılım sağladı. CHP Parti Meclisi üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Yönetim Kurulu üyeleri, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP Karamürsel İlçe Başkanı Suat Ülkü, CHP İzmit İlçe Yönetimi, CHP İzmit İlçe Kadın Kolu Başkanı Birgül Gök, CHP İzmit İlçe Gençlik Kolu Başkanı Engin Akbulut ve partinin önde gelen bir çok ismi 1 Mayıs’ta emekçiler ile alanlardaydı. CHP’liler büyük kortejde kendi parti çalışanları ile birlikte yürüyerek adeta gövde gösterisi yaptı.

 İŞÇİ VE EMEKÇİLERİN CHP’YE BÜYÜK İLGİSİ

Sabah 09.30’da Doğu Kışla Parkı’ndan başlayarak 1 Mayıs mitinginin gerçekleştirileceği eski Perşembe Pazarı Alanı’na kadar sloganlar ve marşlar eşliğinde yürüyen CHP’lilere kortejde bulunan diğer sendika ve sivil toplum örgütleri alkışlarla ve sloganlarla destek verdi. Renkli görüntülerin yaşandığı yürüyüşte CHP’liler, kortejdeki işçilerle halaylar çekti, partinin hazırlattığı pankart önünde işçilerin fotoğraf çekilme isteğini geri çevirmedi. Özellikle varlık fonuna aktarılması gündeme gelen kıdem tazminatları için atılan sloganlar yürüyüşe damga vurdu. İşçilerin kazanılmış haklarının gasp edilmemesi konusunda sürekli olarak yaptıkları çalışmalarla öne çıkan CHP’lilere kortejdeki emekçilerin büyük bir çoğunluğu verdikleri destekten ötürü partililere teşekkür etti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli BizimŞehir #EVDEKAL Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız