Güncel

CHP'den veterinerlik müdürlüğü önerisi

Chp Körfez İlçe Belediye Meclis üyeleri İnan Günay tarafından hazırlanan 5 maddelik önerge ile ilçede veterinerlik hizmetlerinin daha etkin ve profesyonel olarak yürütülmesi için müdürlük kurulması, müdür olarak da yetkili bir veterine

9 Haziran 2024 Saat: 16:26
CHPden veterinerlik müdürlüğü önerisi
CHP'den veterinerlik müdürlüğü önerisi

CHP Körfez İlçe Belediye Meclis Üyeleri tarafından, İnan Günay'ın hazırladığı 5 maddelik önerge ile ilçede veterinerlik hizmetlerinin daha etkin ve profesyonel olarak yürütülmesi için bir müdürlük kurulması önerildi. Önerge, mecliste sunularak veterinerlik müdürlüğü kurulmasının yanı sıra, müdür olarak yetkili bir veteriner hekimin atanmasını talep etti.

Önergede, sokak hayvanlarının bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin daha etkili yapılması için daha geniş ve kapsamlı bir alan oluşturulması gerektiği belirtildi. Sokak hayvanları barınağı kurulması için adımlar atılması istenirken, mevcut Körfez Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin kısıtlı imkanlarla da olsa başarıyla hizmet verdiği ifade edildi. Ancak artan nüfus ve genişleyen konut alanları nedeniyle hizmetin daha büyük alanlarda, daha kalabalık bir kadro ile verilmesi gerektiği vurgulandı.

Başiskele'de benzer adımların atıldığına dikkat çekilerek, Körfez ilçesinde de veterinerlik hizmetlerinin profesyonel bir müdürlük tarafından yürütülmesi gerektiği belirtildi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli BizimŞehir Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız