Ekonomi

Cumali Durmuş 'BİRLİK'i karıştırdı

Eski MHP’li ve İyi Parti Disiplin Kurulu Başkanı Cumali Durmuş’un, Esnaf Odaları Birliği seçimi için yaptığı paylaşım ortalığı karıştırdı.

14 Mayıs 2018 Saat: 00:57
Cumali Durmuş BİRLİKi karıştırdı
Cumali Durmuş 'BİRLİK'i karıştırdı

Kocaeli Esnafı ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde yapılan ve Kadir Durmuş’un 13 oy farkla Mustafa Kurt karşısında seçimi kazanmasına yönelik Cumali Durmuş tarafından yapılan yorum ortalığı karıştırdı. MHP Kocaeli eski Milletvekili ve İyi Parti Disiplin Kurulu Başkanı olan Cumali Durmuş, seçimi kazanan abisi Kadir Durmuş’u kutlarken kullandığı, “AKP’li büyükşehir başkanı ve belediye başkanlarına rağmen başkan seçilen ağabeyimi bir kez daha kutluyor, başarılar diliyorum. Sonunuzun başlangıcı”  cümlelerine itirazlar geldi.

BEN AK PARTİLİYİZ

Özellikle Kadir Durmuş’un yönetim listesinde yer alan Gölcük Esnaf Odası Başkanı Necmi Kocaman ile Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Cumali Durmuş’a cevap verdi. Ali Sarı, Durmuş’a, “Odalar birliği seçimini kimse siyasete alet etmesin lütfen. Ben Kadir agabeyimin yönetiminde biri olarak Ak Partiliyim ve de benim gibi bir çok arkadaşım var. Başka partili olan da var. Ak Parti seçimlere müdahale etmedi. Bizim seçimlerimiz esnaf seçimleridir” diyerek itiraz etti.

KADİR DURMUŞ, CEVAP VERDİ

Gölcük Esnaf Odası Başkanı Necmi Kocaman da, “Sayın vekilim, Bende senin ağabeyinle aynı yönetimi paylaşıyorum. Siyasi olarak birlik seçimimizde hiçbir müdahale olmamış olup, esnaf odaları birliğimizi siyaset dışı değerlendirmenizi rica ediyorum” dedi. Cumali Durmuş’un sözleri üzerine KOSEB başkanlığına seçilen Kadir Durmuş da bir açıklama yapma ihtiyacı hissetti. Durmuş, kardeşine hitaben, “Sevgili kardeşim Cumali bizler sivil örgüt liderleriyiz. Bizler ne siyasetle yönetiliriz, ne de siyasetle yönlendiriliriz. Bizler ekmek partisi üyeleriz” dedi.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli BizimŞehir Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız