Güncel

DEVA Partisi’nden Derince’de Coşkulu Kongre

DEVA Partisi ilçe yönetimlerini tamamladıktan sonra kongre süreçlerine de hızlı başladı. Bugün iki kongreyi birden yapan DEVA Partisi yarın da iki kongresini tamamlayacak

24 Ekim 2020 Saat: 20:54
DEVA Partisi’nden Derince’de Coşkulu Kongre
DEVA Partisi’nden Derince’de Coşkulu Kongre

2 Temmuz’da kendisine Kurucu İl Başkanlığı yetkisi verildikten sonra hızla il yönetim kurulunu teşekkül ettiren Adem Koç, 10 Ağustos’ta yönetimini basınla tanıştırmış, ardından süratle ilçe başkanlıklarının atanmasına başlanmıştı. En son Gebze İlçe Başkanının da atanması ardından ilçe başkanlıklarının açılışı ve kongre süreçleri başlamıştı. Bu kapsamda bugün iki ilçe kongresi birden yapıldı. Genel Başkanlığı’nı Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atlım Partisi (DEVA) Derince İlçe 1. Olağan Kongresi Mamikler Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Mevcut ilçe başkanı Zeynep Sudan’ın tek aday olduğu kongrede Zeynep Aydın Sudan seçilmiş başkan oldu.  İl Teşkilât Başkanı Orhan Sarısüleyman’ın divan başkanlığını gerçekleştirdiği kongreye DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ufuk Yaşar, DEVA Partisi İl Başkanı Adem Koç, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, DEVA Partisi’nin diğer ilçelerinin başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

BABACAN ‘SUSARSANIZ VEBAL ALTINDA OLURSUNUZ’
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın her iki kongreye de gönderdiği tebrik mesajında özetle şunları ifade etti: “Değerli kardeşlerim, zor bir dönemde, bizleri yeni bir siyasi hareket başlatmaya yönelten temel sebepler; ülkenin kötü yönetilmesi ve kötüye gidiş karşısında toplumun her kesiminden gelen talepler ve Aziz milletimizin açık ve ısrarlı daveti oldu. Hepiniz çok iyi bilirsiniz ki, bir ülkede sorunlar ve kaygılar karşısında bir şey yapılmaz, susulur, sadece izlenilirse olacaklardan herkes sorumlu olur vebal altında kalır.
Biz de, kötü gidişata karşı susmadık, susamadık. Karar verdik, arkadaşlarımızla DEVA PARTİMİZİ kurduk. Kadrolarımız sizin gibi arkadaşlarımızın katılımı ile her gün büyüyor.
Bir ülke düşünün ki, Her geçen gün sorunlar artıyor, yönetime karşı güven sarsılıyor, ehliyet ve liyakate değer verilmiyor; temel hak ve hürriyetleri yok sayılarak demokrasi ve özgürlük alanları sıkboğaz edilmiş, yargı; halka değil talimatlara hizmet eder olmuş, denge ve denetim yok olmuş ve güçler ayrılığından söz edilemiyor.
Tutarsız, şeffaflıktan uzak, güven vermeyen ve istikrarı sağlayamayan bir ekonomi yönetimi var, eğitim sistemi yazboz tahtasına dönüştürülmüş, bu ülke içine kapatılmış, yakın coğrafyada sözü tükenmiş, dünyada itibarsız ve yalnız bir ülkeye dönmüş, ülke güvenliği sadece katı güvenlikçi politikalarla sağlanmaya çalışılıyor.
Böyle bir ülkenin iyi idare edildiğinden söz edilebilir mi? Fedakârca çalışmalarınız sayesinde koronavirüs salgınına rağmen ülkemizin tamamında örgütlenmemizi tamamlamak üzereyiz. Genel seçimlere katılım şartını karşılamak üzere de kongrelerimizi yapıyoruz. Her türlü engele rağmen, inanç, azim ve kararlılıkla yürüttüğünüz çalışmalardan dolayı hepinize gönülden teşekkür ediyorum.
Pandemi döneminde, kısıtlı imkânlarla, zamanla yarışarak yürüttüğümüz bu kongre sürecinden sonra inşallah alanlara ineceğiz. Yapacağımız toplantılarla halkımızın yanında olacağız. Gönül sofralarına oturup dertleriyle dertleneceğiz. Halkımızın her bir ferdine Deva Partimizi ve Türkiye hayalimizi anlatacağız. Kongremizin tekrar hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlarımı candan tebrik ediyorum” dedi.

BU İŞE GÖVDEMİZİ KOYDUK
Açılış konuşmasında DEVA Partisi Derince İlçe Başkanı Zeynep Sudan, “Görevimizi ilk günden bu yana aşk ile yerine getirmeye çalışıyoruz. Sokaklarını, caddelerini her köşesini iyi bildiğimiz Derince’nin ve ülkemizin sorunlarını çözmek adına taşın altına elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyduk. Bu yolda çok güzel bir ekip ruhunu ortaya koyuyoruz. Kendi çocuklarım da dâhil olmak üzere gençlerimiz…

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli BizimŞehir #EVDEKAL Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız