sağ2

Güncel

Ekipler Köylerde

İzmit Belediyesi köylerde üretimin artması ve modern tarım yöntemlerinin uygulanması için çalışmalarına devam ediyor, imkânlarını çiftçiler için seferber ediyor.

25 Eylül 2019 Saat: 13:09
Ekipler Köylerde
Ekipler Köylerde

İzmit Belediyesi köylerde üretimin artması ve modern tarım yöntemlerinin uygulanması için çalışmalarını sürdürürken, imkânlarını çiftçiler için seferber ediyor. İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri kırsal mahallerde yer alan çiftçileri ziyaret etmeye ve modern tarım yöntemleri konusunda eğitimlerini vermeye devam ediyor.

EKİPLER KÖYLERDE

İzmit Belediyesi, kırsal nüfusun kalkınması adına yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ederken aynı zamanda Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri sürekli köylünün takibini yapıyor ve eğitim programlarına ara vermeden devam ediyor. Kırsalda ekonomik kalkınmanın temelinin eğitim ve beraberinde gelen bilinçli uygulamalar olduğuna inanan İzmit Belediyesi, bu yolda imkânlarını çiftçiler için seferber ediyor.

BUZAĞI BAKIM VE BESLEMESİ EĞİTİMİ VERİLDİ

Çiftçi eğitim programları kapsamında Kaynarca Mahallesi’nde Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Veteriner Hekimi Gökhan Kılıç tarafından “buzağı bakım ve beslemesi” başlığı altında doğumun takibi, yeni doğan bakımı, buzağıların beslenme programı, sütten kesme ve zaman yönetimi, geviş getiren hayvanların sindirim sistemi, buzağıların barınma ve bakım şartları, hastalıklardan korunma yolları, sürü yönetimi konularında bilgiler verildi.

HER ALANDA CAZİBE MERKEZİ OLSUN İSTİYORUZ

Verilen eğitimlerle ilgili konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Kırsal alanlarımızda üreticimize hem tarım hem de hayvancılık anlamında destek veriyoruz. Kırsal bölgelerde ekonomik kalkınmanın temeli eğitimden geçer. Verdiğimiz eğitimlerle üreticimizi bilinçlendirerek, modern tarım yöntemleriyle üretim yapmaları konusunda onları destekliyoruz. Bu kapsamda ekiplerimizle birlikte sürekli köylerimizi ziyaret ediyor, köylülerimizle bir araya geliyoruz.  Köylerimizi her alanda cazibe merkezi haline getirmek için çalışıyoruz.” Dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli BizimŞehir #EVDEKAL Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız