sağ2

Güncel

HAZIRLIKLI OLALIM

Coronavirüste normalleşme süreci başlarken kentimiz için tehlike geçmiş değil. Körfeze giren uluslararası gemiler dezenfekte edilmiyor. Salgında ikinci dalganın denizden gelmesi bekleniyor

1 Haziran 2020 Saat: 18:11
HAZIRLIKLI OLALIM
HAZIRLIKLI OLALIM

Sadece ülkemizi kentimizi değil, tüm dünyayı kasıp kavuran, aylarca insanları evlere hapseden coronavirüste yeni bir döneme girdik. Kontrollü sosyalleşme ile birlikte kısıtlamaların çok büyük bölümü kaldırıldı. Vatandaşlar aylar sonra şehirler arası yolculuğa çıkarken, cafeler AVM’ler restoranlar başta olmak üzere işyerlerinin çoğu açıldı, piyasa canlanmaya başladı.

İSTANBUL VE YALOVA İZİN VERMİYOR

Ancak uzmanlar virüs tehlikesinin tam olarak geçmediğini, ikinci bir dalganın olabileceğini, tedbirlerin devam etmesini isterken, ilimiz için en büyük tehlike İzmit Körfezi olarak gösteriliyor. Türkiye’de en fazla limanın bulunduğu kentimize dış ülkelerden gemiler elini kolunu sallaya sallaya giriyor. İstanbul ve Yalova gibi kentler limana yanaşacak her gemiye dezenfekte uygularken Kocaeli’de bu kurala uyulmuyor.

DEZENFEKTASYON ZORUNLU DEĞİL

Körfeze giren yabancı gemilere dezenfekte için kentimizde yetki karmaşası var. İstanbul ve Yalova’da hıfzıssıhha kurulu pandemi nedeniyle tüm gemilere dezenfektasyonu zorunlu kılarken, İzmit Körfezine giren gemilere bakan İzmit Hudut Sahiller Genel Müdürlüğü ekiplerinin gemi personeline sadece sağlık taraması yaptığı, dezenfektenin ise zorunlu tutmadığı alınan bilgiler arasında. Sadece ateşi ve genel kontrolleri yapıldıktan sonra karaya çıkmasına izin verilen yabancı gemi personellerinin corona virüste ikinci dalgaya yol açmasından endişe ediliyor.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli BizimŞehir #EVDEKAL Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız