Güncel

İzmit'te "Güller" açıyor

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet bugün Gültepe mahallesinde İzmit’in ilk gül festivali olan “Gültepe Gül Festivali”’nde vatandaşlarla buluştu.

16 Ekim 2020 Saat: 17:28
İzmitte Güller açıyor
İzmit'te "Güller" açıyor

Ata Baran SANCAR
İzmit’e yenilikler ile güzel bir bakış açısı kazandıran Fatma Kaplan Hürriyet, İlçe’nin ilklerinden, yeni bir proje olan “Gültepe Gül festivali”’ni tanıttı.

Mahalleli ile buluştu.

Hürriyet, ilk olarak Gültepe’de bulunan bir merdiven ve duvarı sokak’ta oynayan çocuklar ile boyayarak renksiz ve boş duvarlara renk getirdi.

Vatandaşlara gül dağıttı
Başkan, mahalledeki ve camdan seslenen vatandaşlara gül hediye ederek “Bu güllere iyi bakın, bir dahaki sene yarışma bekliyorum” diyerek davet teklifinde de bulundu.

  

Esnaf ile konuştu
Fatma hanım mahalleyi gezerken Pazar yerini de ziyaret etti ve fiyatları kontrol etti.

Dernekten hediyeler
Hürriyet, en son sokağın sonundaki kürsü’nün önünde mola verdikten sonra konuşma yaptı ve “Güzel kentimizin, ilk ve tek gül festivaline, bu güzel kokulu etkinliğe vesile olduğum için çok mutluyum. Tabiki tek çalışmamız bu olmayacak. Çok yakında bu mahalleye ve vatandaşlara gül bahçesinden oluşan bir park’ta yapacağız. Sadece bulunduğumuz mahalle değil, güzel İzmit’imizin bu güzel çicekler ile bezenmesini sağlamak için elimizden geleni yapacağız.” Dedi. Ayrıca Gültepe mahallesi dernek başkanı Temel çakırer ile saksıya gül dikti. Çakırer ve dernek yönetim kurulu, başkana pilaket taktim ettiler.

    

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli BizimŞehir #EVDEKAL Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız