Eğitim

‘Pİ’ için yarıştılar

İzmit Bilim ve Sanat Merkezi’nin düzenlemiş olduğu ve ülkemizde faaliyet gösteren 117 Bilim ve Sanat Merkezi’nin katıldığı BİLSEM’ler geneli ulusal düzeyde online ‘Pİ’ bilgi yarışması büyük bir başarıyla gerçekleştirildi

14 Mart 2018 Saat: 13:11
‘Pİ’ için yarıştılar
‘Pİ’ için yarıştılar

 İlimizin en saygın ve başarılı kurumlarından olan, özel yetenekli öğrencilerin destek eğitimi aldıkları etkinlik ve proje tabanlı öğretim programları çerçevesinde çalışmalarını yürüten İzmit Bilim ve Sanat Merkezi’nin düzenlediği ulusal ‘Pİ’ yarışması tamamlandı. Matematik danışmanı Duygu Alyeşil Kabakçı ve Diyarbakır Bilim ve Sanat Merkezi Matematik danışmanı Sait Atlı’nın yönetiminde yapılan yarışmada on-line olarak 23 soru soruldu. İzmit BİLSEM ve Diyarbakır BİLSEM işbirliğiyle online olarak Kahoot programından e-konferansla gerçekleştirilen yarışmada tüm öğrenciler heyecanla soruları yanıtladı dereceler saniye farklarıyla belirledi.

İzmit Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Halim Bayar yarışma ile ilgili olarak, ”Bu yarışma, tüm BİLSEM’leri kapsayan, BİLSEM’ler arası işbirliğini,dayanışmayı,kaynaşmayı sağlamak amaçlı düzenlediğimiz bir yarışmadır. Ayrıca  bu yarışmayı on-line olarak yapmak suretiyle ülkemizde bir ilki gerçekleştirmiş olduk. Böyle bir yarışmanın düzenlenmesi  onurunu, sorumluluğunu ve heyecanını yaşatan ve yarışmanın düzenlenmesinde bize destek olan Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanımız Sayın Oktay Kılıç'a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fehmi Rasim Çelik’e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Akmanşen’e, konferansta bizlere yardımcı olan Genel Müdürlük  çalışanımız Gülsüm Yıldız Sayın hanıma, Diyarbakır BİLSEM müdürümüz Raci Aksoy’a kurum müdürlerimize ve katılan tüm Bilsem öğretmenlerine teşekkür ederiz’ dedi.

 Bayar, ‘Ayrıca yarışmada bize konferans salonu desteği sunan İzmit Ahmet Elginkan Vakfı Müdürü Murat Özen beyefendiye İzmit BİLSEM adına  teşekkür ederim. Dereceye giren öğrencilerimizi de  tebrik ederim. TÜRKİYE'DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRMENİN MUTLULUĞUYLA BİLSEMLER GENELİ ONLİNE "Pİ BİLGİ YARIŞMASI" diğer BİLSEMLER tarafından hem yarışmacı ve hem de katılımcı olarak büyük bir heyecanla takip edildi’ dedi.

Dereceye giren Bilim Sanat Merkezi öğrencileri ve öğrencileri ise şu şekilde oluştu.

1-Utku Taha TETİK (Yozgat Bilim Ve Sanat Merkezi)

2-Arda Eren Kartal (Manisa BİLSEM)

3-Mehmet Eren GÜLKILIK (Altındağ BİLSEM)

4-Yasin ERDOĞAN (Yeni Mahalle BİLSEM)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli BizimŞehir Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız