Güncel

''SEDDK'ya teşekkürler''

Autofox Otofox'un sahibi ve ayrıca KUMSED Başkanı olan Cemil Altınkaya, SEDDK'nın 5684 sayılı sigortacılık kanunu ek 6 maddesince almış olduğu yeni karalar sayesinde büyük ve küçük oto servislerinin rekabeti kolaylaştığını

19 Şubat 2021 Saat: 14:03
SEDDKya teşekkürler
''SEDDK'ya teşekkürler''

Kentimizin tanınan isimlerinden Autofox Otofox'un sahibi ayrıca TOSEF Konfederasyonuna bağlı Kuzey Marmara Servisler Derneği (KUMSED) Başkanılığında görev yapan Cemil Altınkaya Oto tamircileri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Altınkaya'nın yaptığı açıklamaya göre, “Oto tamir ve oto servisler için önemli bir gelişme yaşandı. Haksız rekabeti ortadan kaldıran önemli gelişme SEDDK'nın (Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu ) 5684 sayılı sigortacılık kanunu ek 6 maddesince almış olduğu yeni düzenlemeyle hasar onarım ve oto servislerinin işlerini önemli derecede kolaylaştırarak çığır açacak bir karara imza atıldı. Bundan böyle sigorta şirketleri üzerinden açılacak olan hasar dosyalarının tahsilatı hizmet veren tarafından ruhsat sahibinden alınacak banka bilgileri ve iban yazılı imzalı bir dilekçe ile tahsil edilebilecek.

KALİTESİ YÜKSEK KÜÇÜK TAMİRCİLER DAHA ŞANSLI OLDU!

Ayrıca yapılan yeni düzenlemeyle tüm oto servislerinin sigorta şirketleri ile anlaşmalı olma zorunluluğu ortadan kalkmış olmaktadır. Yeni dönemde hasar onarımlarını tekelinde bulunduran yetkili servisler ve büyük özel servisler ile kalitesi yüksek küçük oto tamircilerinin bunlarla rekabet gücünü artıracak olması ayrıca sevindirici bir gelişmedir. Yani yeni düzenlemeyle şu demek oluyor ki anlaşması olamayan küçük tamirciler, yetkili ve büyük özel servisler ile rekabet edebilecek duruma yükseltilerek haksız rekabetin önüne geçilmiş olundu.” İfadeleri kullanıldı.

 

Hasar tahsilat dilekçesini dernekten alınabilir…

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli BizimŞehir #EVDEKAL Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız