Güncel

Türk kültürünün yakında tanıyacaklar

İzmit Belediyesi, proje ortağı olduğu ve Ulusal Ajans tarafından kabul edilen Erasmus KA 227 ‘Avrupa Folklorik Değerleri Gençlik Çalışmalarını Aydınlatıyor’ projesi kapsamında kuracağı E-Öğrenim Platformunu ile Türk kültürünü d

15 Haziran 2022 Saat: 14:11
Türk kültürünün yakında tanıyacaklar
Türk kültürünün yakında tanıyacaklar
Uluslararası faaliyetlerine devam eden İzmit Belediyesi, ‘Avrupa Folklorik Değerleri Gençlik Çalışmalarını Aydınlatıyor’ projesi kapsamında Misano Adriatico’da (İtalya) gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Toplantıda proje partnerlerinin E-Öğrenim Platformu için hazırlamış olduğu çalışmalar incelendi ve projenin planlanmış diğer faaliyetleri hakkına fikir alışverişi yapıldı. Toplantıya İzmit Belediyesi’ni temsilen AB Proje Uzmanı Selen Çiçek Uçar ve Burak Ergelen katıldı.
E-ÖĞRENİM PLATFORMU OLUŞTURULACAK
Projeyle Avrupa Folklorunun Gençlik Çalışanları ve genç insanlar için uzaktan eğitim imkanıyla yeni eğitim kaynaklarına dönüştüğü interaktif bir E-Öğrenim Platformu oluşturulacak. İzmit Belediyesi, E-Öğrenim Platformu için Kadın Girişimciler Merkezi’nde gerçekleştirilen deri, keçe ve cam atölyelerine yönelik eğitici videolar hazırladı. 
TÜRK KÜLTÜRÜNÜ YAKINDAN TANIYACAKLAR
Böylece E-Öğrenim Platformunu kullanacak insanlar Türk kültürünü yakından tanıma fırsatı yakalayacaklar. İzmit Belediyesi, Misano Adriatico Belediyesi (İtalya), WASLA (Almanya) ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile birlikte projenin ortakları arasında yer alıyor. Proje koordinatörlüğünü ise Avrasya Gençlik Gelişim Derneği yürütüyor. Proje, TC. Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından da kabul edildi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli BizimŞehir Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız