Ekonomi

220 Milyonluk Proje

İlimizin köklü firmalarından Kavanlar, yepyeni projeyle geliyor. Çayırköy bölgesine yapılacak Kavanyum Koru’da daireler 195 bin liradan başlayan fiyatlar ve esnek ödeme sistemiyle vade farksız sahiplerine teslim edilecek

9 Mayıs 2018 Saat: 12:23
220 Milyonluk Proje
220 Milyonluk Proje

Kocaeli’de inşa ettiği binlerce konutun yanı sıra Symbol AVM, Kavanlar Beton ve Hayal Kahvelerinin de sahibi olan KVN Yapı, yepyeni bir projeyle geliyor. 250 daireden oluşan Kavanyum Koru, Symbol AVM’deki Hayal Kahvesi’nde gerçekleşen lansman toplantısıyla basına ve kamuoyuna katıldı. Son derece güzel ve profesyonel bir sunum eşliğinde gerçekleşen lansmana ilimiz yerel basının yanı sıra ulusal basının emlak sektöründeki temsilcileri de katıldı.

ESNEK ÖDEME, KEFİL, VADE FARKI YOK

Kavanlar Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Kavan’ın tanıtımını yaptığı sunumda Kavanlar Koru’da 250 daire bulunuyor. Projenin ilerleyen sürecinde bu sayı bin 500’e çıkacak. Lansman dönemine ait özel fiyatlarla satışa çıkartılan Kavanlar Koru’da fiyatlar projenin konumu ve sosyal donatılarına kıyasla oldukça ekonomik seviyede tutuldu. Kavanlar Koru’da daireler esnek ödeme seçenekleri, vade farksız, kefilsiz ve bankasız 60 ay taksit avantajı sunuyor.

ORTA VE ÜST GRUBA YÖNELİK

Kavanlar Yapı Grubu’nun inşa ettiği tüm projelerin çok kısa sürede büyük değer artışı yaşadığını belirten yönetim kurulu başkanı Cengiz Kavan ise yaptığı konuşmada, “Çayırköy bölgesinde inşasına başladığımız projemiz estetik mimarisi ve kalitesiyle Kocaeli’de yine ilkleri bünyesinde bulunduracak, sektörümüze örnek teşkil edecektir. Bölgemizdeki fiyatlara oranla Kavanlar Koru projemizde orta ve üst segmen müşterilerimize lüksü daha avantajlı fiyatlarla sunuyoruz” dedi.

AMİRAL GEMİMİZ YAPI GRUBU

Kavanlar  olarak dört ana sektörde faaliyet gösterdiklerini ifade eden Cengiz Kavan, “Amiral gemimiz yapı grubudur. 2002 yılında Yahya Kaptan Mahallesi’nde yaptığımız Armada Kent ile daha bankalar konut kredisi kavramını kullanmıyorken, biz bunu ortaya çıkardık. Ancak o dönemlerde konutların yüksekliği 30 metreyi aşamıyordu. Siteye duvar çektiğimizde, kamera koyduğumuzda belediye bize ceza kesiyordu. Şimdi ise Kocaeli’nin imar planları hazırlanırken katkı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

2020’DE TESLİM

Kavanlar Koru projesini çok beğendiğini ve yapı grubundaki tüm arkadaşlarını tebrik ettiğini kaydeden Cengiz Kavan, “Koru’da 250 daire bulunuyor. Mimarisiyle, geniş ve ferah kullanım alanlarıyla72 metrekareden 155 metrekareye kadar 1+1, 2+1, 3+1 başta olmak üzere 50 adet bahçe dubleksi, 50 adet çatı dubleksi ve 150 adet de standart dairemiz var. Projemiz Kuzey Otoyol dahil tüm ulaşım aksının, köprülerin, kavşakların ve raylı sistemlerin çevrelediği bölgede bulunuyor” dedi. Kavan, projenin 2020 yılında tamamlanarak teslim edileceğini de sözlerine ekledi.

GENİŞ VE FERAH DAİRELER

Kavanya projelerinin ilk etabı Kavanya Koru’da 250 daire yer alıyor. Modern mimarisiyle bölgeye değer kazandıran ve aile öncelikli yaşam anlayışı ile hayata geçirilen Kavanya Koru’da;  1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 50 bahçe dubleksi, 50 çatı dubleksi ve 150 standart daire yer alıyor. Geniş ve ferah kullanım alanlarının bulunduğu projede daireler, 72 metrekare ile 155 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.

TÜM ULAŞIM AĞLARININ MERKEZİNDE

Estetik mimarisi, konforlu daireleri ve zengin sosyal yaşam alanlarıyla keyifli bir site hayatı sunan Kavanya Koru’da; yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları, açık spor tesisleri, süs havuzları, fitness, sauna, çocuklar ve büyükler için açık havuzlar bulunuyor. Konumlandığı bölgeye prestij kazandıracak Kavanya Koru projesi, merkezi lokasyonuyla dikkat çekiyor. İstanbul’un Anadolu’ya açılan kapısı Kocaeli’de yükselen proje; otoyolların, köprülerin,  kavşakların ve raylı sistemlerin çevrelediği bir bölgede yer alıyor. İnşa çalışmalarının devam ettiği Kavanya Koru’da teslimler 2020’de yapılacak.

 

PROJENİN ÖZELLİKLERİ TAŞIYICI YAPI

Yapı taşıyıcı sistemi son ‘Deprem Yönetmeliği’ne uygun konvansiyonel betonarme perde ve kolon sistemi, temel ise radye temel sistemi olacak. Betonarme imalatlarında TSE’ye uygun hazır beton ve nervürlü betonarme çeliği kullanılacak. Sondaja dayalı zemin etütleri de yaptırıldı.

DIŞ CEPHE

Dış cephede ısı yalıtımını sağlayan mantolama sistemi ve projesine uygun şekilde kaplama malzemesi uygulanacak.

İÇ DUVAR

İç duvarlar delikli tuğla veya bims blok üzeri alçı sıva veya mimari projeye göre belirlenecek alçıpan vb. malzemeden yapılacak.

ÇATI

Tüm blokların çatılarında proje ve şartnamelere uygun olarak teras çatı sistemi uygulanacak. Teras çatılarda yine proje ve şartnamelere uygun olarak ısı ve su yalıtımı yapılacak.

DOĞRAMALAR

TSE belgeli PVC profillerden imal edilmiş olacak. Tasarımları yapılırken gün ışığından maksimum faydalanmak amaçlanacak. Doğrama camlarında “ısıcam” veya muadili marka “iklim kontrollü” cam kullanılacak.

ISITMATESİSATI

Daire içi, doğalgaz yakıtlı merkezi sistemden sağlanan sıcak suyla, radyatör ile sağlanacak. Yine aynı sistemle sağlanan 24 saat kesintisiz daimi sıcak su kullanımı sağlanacak. Her bağımsız bölüm için pay ölçer sistemi ile dairelere ait kullanım miktarının dağılımı yapılacak ve fatura edilecek.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli BizimŞehir Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız