Teknoloji

KEV’de Oğul Sirmen Dönemi

Uzun süredir durgun görünen Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV), Tolga Sirmen dönemiyle beraber çalışmalarını hızlandırdı

13 Haziran 2024 Saat: 12:34
KEV’de Oğul Sirmen Dönemi
KEV’de Oğul Sirmen Dönemi

Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV), geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği kongreyle yeni başkanını belirledi. Tolga Sirmen başkanlığındaki yeni yönetim, İzmit Seka Park’ta bulunan bir kafede basın mensuplarıyla buluşarak, vakfın geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Sirmen, yönetim kurulu üyelerini tanıtarak başladığı konuşmasında, KEV’in tanınırlığını artırmak ve kentteki iş insanlarından destek almak için çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini vurguladı.

“KOCAELİ’DEN DESTEK BEKLİYORUZ”

KEV’in kamuoyuna yanlış lanse edildiğini vurgulayan Sirmen, "Bir aydır yeni yönetimimizle yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Pek çok eksiklik olduğunu fark ettik ve daha profesyonel bir yapı kurma kararı aldık. KEV'in tam olarak ne anlama geldiğini bilmeyen vatandaşlarımızla karşılaşıyoruz. Bundan sonra atacağımız her adımın takipçisi olmanızı istiyoruz. KEV, Kocaeli’nin önemli bir kurumudur ve vergi muafiyeti olan bir vakıftır. Bu yüzden, iş insanlarımızın ve Kocaeli halkının desteğini bekliyoruz. Güzel kararlar aldık ve eğitimle ilgili çok sayıda burs verdik," dedi.

“HEDEFİMİZ, ÖĞRENCİLERİMİZİN TÜM İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK”

Tolga Sirmen, KEV olarak öğrencilere sadece aylık 1000 TL değil, tam burslar sağlamayı hedeflediklerini belirtti. "Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak burslar vermek istiyoruz. Eğitim dışında sağlık gibi alanlarda da aktif olmayı planlıyoruz. Hayvan severlerin yanında olmayı arzuluyoruz. KEV olarak toplumun her kesiminde varlık göstermek istiyoruz. Bugün, 100 çocuğumuza bayram hediyesi vereceğiz. Yardımlarımızı artırarak ihtiyaç sahiplerine ulaşmamız gerekiyor. Şu an bağış ve çelenk gelirimiz var. Söz konusu gelirlerimizi kırtasiye malzemeleri gibi üretimlerle artırmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

“165 ÖĞRENCİYE BURS VERİYORUZ”

Geçen yılı 228 öğrenciye burs vererek kapattıklarını söyleyen Sirmen, bu yıl hedeflerinin 200 öğrenciye burs sağlamak olduğunu açıkladı. "Şu an 165 öğrencimize burs veriyoruz. Bütçemizde 11 milyon 600 bin liramız var ve başka bir gelirimiz yok. Herkesin desteğini bekliyoruz," diyerek konuşmasını noktaladı.

HABER: FUNDA KOLUTEK

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli BizimŞehir Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız